Biuro oddziału w Częstochowie
ul. Kopernika 16/18, 42-201 Częstochowa
tel./fax: (34) 324-46-54

Aktualności

Jacek Szpotański na inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie

Z udziałem licznych gości, wybitnych osobistości świata nauki, przedstawicieli środowiska akademickiego i samorządu lokalnego, obyła się 4 października br. 31 inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

W rocznicę odzyskania niepodległości, rektor uczelni prof. dr hab. Roman Cieślak przypomniał, że „definicji wolności nie da się sprowadzić do braku podległości wobec innych: nie-podległość nie jest jeszcze wolnością. Dlatego stulecie odzyskania niepodległości powinno być świętem wolności, a nie tylko niepodległości”.

Mury uczelni swoją obecnością zaszczyciła dwójka niezwykłych ludzi: Wanda Traczyk-Stawska, żołnierz Powstania Warszawskiego, przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy przy Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Jacek Szpotański syn Kazimierza Szpotańskiego, założyciela Fabryki Aparatów Elektrycznych, która mieściła się w budynku obecnie zajmowanym przez uczelnię. SWPS położona jest w jednej z najmodniejszych dzielnic miasta na Pradze-Południe. W pofabrycznej przestrzeni o powierzchni 23 tys. m² uczelnia tworzy nowoczesny kompleks akademicki, na który składają się: sale szkoleniowe, pracownie komputerowe oraz duże aule wykładowe. Link do relacji z uroczystości w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym: https://www.swps.pl/warszawa/aktualnosci/18323-relacja-z-inauguracji-roku-akademickiego-w-warszawie-4-10-2018


Na zdjęciu: Jacek Szpotański witany przez zebranych w auli głównej SWPS (źródło: www.swps.pl)


Na zdjęciu: córka Jacka Szpotańskiego: Beata Szpotańska-Wróblewska (z prawej) i Zbigniew Filinger

z Oddziału Warszawskiego SEP (źródło: www.swps.pl)


oprac. (JS) na podstawie korespondencji Miłosławy Kujszczyk-Bożentowicz (ZG SEP)